נולד בקזאחסטן בשנת 1965, משחר ילדותו חש מארט כמיהה חזקה לאומנות. הוא ניחן בכישרון ייחודי ראיית צבעים מיוחדת וקליטת צורות וקווים בלתי נתפסים. כמיהה זו הובילה אותו ללימודי אומנות הציור במכללה לאומנויות המרכזית של קזחסטן. סיים את הלימודים והפך לצייר מוכשר ביותר.

בשנות ה-20 לחייו, מארט הקים יחד עם חבריו קבוצה של ציירים ואנשי רוח צעירים העונה לשם “המשולש הירוק”. באמצעות האומנות שלהם חיפשו חברי הקבוצה למגר את אווירת של פוסט-ברית המועצות אשר העיקה עליהם כל כך.

חברי “המשולש הירוק” הציגו תערוכות מחאה רבות אשר נועדו למשוך תשומת לב רבה מצד התקשורת. באותם זמנים, “המשולש הירוק” נהנה מפופולריות רבה. כאשר כולם הלכו עם הזרם, חברי “המשולש הירוק” שחו נגדו. המרדנות הזו מצאה ביטוי רב בעבודותיהם.

כמה חודשים לפני עלייתו לארץ ישראל, מרט השתתף בתערוכה גדולה של ציירי קזחסטן אשר נערכה במוזיאון הלאומי של המדינה שם זכה לשבחים רבים.

מארט מוצר עניין בפרטים אשר אחרים לא רואים. הוא ניחן בכשרון לשחזר את המציאות שמסביבו בציוריו בצורה מקורית ומסתורית. מתמחה בציור של שמן על בד ורישומים גראפיים מקוריים.

מארט עלה ארצה בשנת 1996 כשהיה כבר צייר מנוסה ועשרות תערוכות כבר מאחוריו. הוא השתכן במרכז הארץ. העלייה לארץ ישראל הציתה את דמיונו מה שבא לידי ביטוי בעבודותיו.

בשנת 1998, הציג את תמונותיו בתצוגה פרטית בגלרית “מטוסביץ’ ” היוקרתית הממוקמת בתל אביב. במהלך השנים הציג את יצירותיו בתצוגות פרטיות וקבוצתיות בערים שונות בישראל.
כמו כן, השתתף בתערוכת היין השנתית אשר מתקיימת בדרך כלל בראשון לציון. בעקבות התערוכה קיבל הזמנות רבות. אחת ההזמנות הללו התקבלה מטעם זוג צרפתים אשר ערכו תערוכה פרטית בביתם בצרפת. גם שם התלהבו אנשים רבים מכשרונו של מארט.

בשנת 1998 החל לשתף פעולה עם קבוצת ‘טלדור’. במסגרת שיתוף פעולה זה החל לצייר על קירות בתי ספר בערים שונות, כגון בת ים, חולון ותל אביב. במהלך עבודתו הציג מארט את אהבתו לאומנות בפני ילדים אשר למדו ממנו את רזי המקצוע. יצירותיו של מארט בהחלט שינו את אופי בתי ספר אלו. במקום הקירות האפורים פתאום צצו ימות עם עולמות תת קרקעיים, אגדות עם ניסים ומראות נפלאים. מארט מומחה בליצור סביבו אגדות, ניסים ונפלאות.

מרט לא ידע שובע וחיפש פרוייקטים אשר יאתגרו אותו בתור אומן. בדיוק בתקופה זו, תחילת 2003, קיבל הצעה מאוד מיוחדת: פרוייקט גדול משותף עם ‘מכללה למנהל’, אשר במסגרתו צייר על קירות של תיכון באור יהודה במשך שנה שלמה. ארבע קומות של מסדרונות בלתי נגמרים וקירות חיצוניים פתאום קיבלו חיים וצבע. כל הנופים האפשריים- דמויות מאגדות, פורמולות, דיוקנאות של אישים מפורסמים הפיחו חיים.

מארט מקבל הזמנות מלקוחות פרטיים, ציורי קיר, ציורים מובני נושא לבית עסק, ציורים על שלטים, חדרי ילדים, סלונים ועוד.

שלא כמו ציירים אחרים המשתמשים במקרנים על מנת לשמור על דיוק התמונה, מארט מצייר ללא עזרים בדיוק מופתי ובמקצועיות. המכחול שלו מוליד ציור, אח”כ מוסיף צבע וצורה ומעשיר אותם באנרגיות חדשות.

מארט מקבל סוגי הזמנות רבים ותמיד מבצע את עבודתו נאמנה. לקוחותיו תמיד מרוצים.

הציור הוא חייו. מארט מעיד על עצמו שאין הוא רואה את חייו ללא אומנות!